Kapat
Bilim ve Teknoloji 151 kişi indirdi 3

Akıllı Cihazlar Artık Bileğimizde

ASS

Artık teknoloji o kadar ilerledi ki, Akıllı cihazları bileklik olarak taşıyıp görüntüleri bileğimize aktarıp birde bileğimizde dokunmatik hayal’i ekran yaratacağız.

Projeye göre, Cicret akıllı bileklik bir Pico projektör kullanacak ve telefonun ekranını kolunuza yansıtacak. Bileklik geri bildirimleri ve parmak pozisyonunu algılamak için ise sekiz yakınlık sensörü kullanıyor.

Telefonunuz çantanızdayken Cicret akıllı bileklik bileğinizde ise telefonunuzu yanıtlayabiliyorsunuz. Üstelik telefonu büyük boy olarak kolunuza yansıtan Cicret suya düşme, ıslanma ve kaybolma korkularına da bir son veriyor.

Cicret, Bluetooth ve Wi-fi ile çalışıyor. Gelen mesaj ve e-mailleri ise titreşimli olarak kullanıcıya iletiyor. Sensörleri sayesinde parmak hareketlerinizi algılıyor ve alınan veriler hızla bilekliğe yollanıyor.

10 farklı renk seçeneği ile bileklerinizi süsleyip rahat bir kullanım sağlayacak olan akıllı bileklikte şarj ömrü merak konusu olsa da, Indiegogo’da kampanyasını tamamlayan bu ürünün 600-700 dolar’dan satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

  • Oğuz

    Desene haftaya bir kolumuzu kazıyacağız 😀

  • Aman Tanrım Didim 🙂

  • Yok artık 😀