Kapat
Bilgi 141 kişi indirdi 0

Android DNS Değiştirme – Yasak Sitelere Giriş 2016

android dns

İnternette çok sık yavaşlamalar olabilmekte ve birçok siteye yasak dolayısıyla girilememekte bu tür sorunları dns değiştirerek aşabilirsiniz.

Bilgisayar kullanıcıları için DNS adreslerini nasıl değiştireceklerini şu DNS Değiştirme konusunda anlattım. Android kullanıcıları ise nasıl DNS değiştireceklerini anlatıyorum

Android 2016 DNS Değiştirme

Android telefon ya da tablet fark etmez, DNS ayarlarını değiştirmek için herhangi bir kablosuz ağa bağlı olmanız gerek sadece. normal operatör internetinden yasaklı sitelere girmek istiyorsanız Android markette “Free vpn” gibi uygulamalar işinizi görecektir.

Bir Wifi ağında DNS değiştirmek için öncelikle “Ayarlar” menüsüne girmeniz ve ardından “Wi-Fi” ya da “Kablosuz” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Ardından bağlı olduğunuz ağa bir süre dokunun ve karşınıza çıkan seçeneklerden “Ağ Ayarlarını Yönet”e dokunun.

“Gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini seçtikten sonra çıkan menüden “IP Ayarları”nı “Statik” yaparak DNS 1’e 8.8.8.8, DNS 2’ye ise 8.8.4.4 yazdıktan sonra “Kaydet” diyoruz. Elbette DNS 1 ve DNS 2 alanlarına farklı DNS adresleri de yazabilirsiniz.

Bu son işlemle beraber artık erişime engellenmiş olan sitelere Android işletim sistemli cihazlarımızdan rahatlıkla girebiliriz.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"