Kapat
Bilgi 153 kişi indirdi 9

Dev Firmalar Adblock’u Mahkeme’ye Vermeye Hazırlanıyor..

dev-firmalar-adblock-u-mahkemeye-vermeye-hazirlaniyor-705x290

Google ve Microsoft gibi büyük firmalar başta Adblock olmak üzere onun benzeri olan tüm oluşumları mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

Reklamlardan gelirlerini sağlayan web sitelerinin çoğalması ile beraber durumlar iyice karman çorman olmaya başladı.Kendisini sürekli tekrar eden,sıkıcı bütün reklamlara tek çare olarak Adblock,Adblock Plus benzeri uygulamalar sayesinde çözüm bulunmuştu.(lan adblock olmasa biz napacağız?)

Bütün bunlara karşılık olarak Google ve Microsoft gibi iki büyük şirket,reklam gelirlerini etkilemesinin yanı sıra okuyucular ile olan iletişimin azalmasını sağlaması nedeni ile Adblock ve bütün benzerlerini mahkemeye vermeye hazırlanıyor.Adblock plus veya Adblock uygulamalarını kullananların dünya çapında yaklaşık 144 milyon olduğu iddia ediliyor.

Adblock’u mahkemeye vermeye hazırlanan Google’nin aylık 3 ya da 5Dolar’dan reklam yayınlamaya başlayacağı yeni projesi olan Google Contributor üzerindeki çalışmaları devam ediyor.

 

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

 • KoPaN

  Tabi adblock oLnca rekLamlar engellenir Buda gelirlerini engellior maça yemeiyor bi bakıma 🙂

 • Arkadaşlar aslında kullanıcı olarak bizim bu büyük şirketleri mehkemeye vermemiz gerekiyor hem sırtımızda tonla para kazanıyor ipneler hemde bizi rahatsız edici bir çok reklamlarla bunaltıyor emin olun işini bilen avkat olsa kazamasa bile bazı değişiklikler olacagına inanıyorum.

  • 3579

   Çoğu site ve uygulama yapımcıları gelirlerini reklamlardan sağlıyorlar. Hangi gerekçeyle dava edebiliriz ki ? Kendi sitesinde/uygulamasında reklam verdi diye mi ? Sende girmezsin/indirmezsin olur biter. Sonuçta kendi sitesi/uygulaması. Bu devirde kim kime beleş şey yapar ki ?

 • orazin

  daha yeni yükledim 2000den fazla reklamı göstermedi çok memnunum bendeki şansta bu kadar işte 🙁

 • Serhat

  Valla ben bu eklentiyi kullanıyorum cokda memnunum rahatsız edici reklamları gizliyor video başlarken olan reklamları gizliyor hiçte hakları yok mahkemeye vermeye

 • Savaş Demir

  Google mahkemeye vericek ise neden adblock hala Chrome Web Mağazasında duruyor ?

 • Gereksizist

  Faceook hesap çalma hakkında bir kaç bilgi verebilir misiniz?

  • maalesef bilgimiz yok

  • itmenhitmen

   Yuh be kardeşim yaptığın yoruma bak hacker sitesimi burası allahım yarabbim. Yok la hesap çalma falan mal mal yorulmar yapmayın.