Kapat
Bilim ve Teknoloji 244 kişi indirdi 4

Dumpper: Wifi Şifre Kırıcı 2017

wifi şifre kırma dumpper

Wifi şifre kırıcı ile internete bağlanma yöntemi internet üzerinde özellikle gençler tarafında sık sık aranıyor. Öncelikle arkadaşlar şifre kırmak için bir telefon, tablet veya bilgisayara ihtiyacınız var. Ancak hepsi için de yöntemler çok farklı. Endişe etmeyin, hepsini size sırayla anlatacağız. Bazı yöntemler programla, bazı yöntemler ise programsız yapılmaktadır. Telefondan veya tabletten çalışan yöntemlerde root gerekmektedir. Ancak rootsuz wifi şifre kırma yöntemi de mevcuttur.

UYARI: Başkasının malını kullanmak yasaktır. Bu yazı sadece sizlerin güvenliği amacıyla yazılmıştır. Bu yazıdaki yöntemleri öğrenip güvenliğinizi ona göre arttırabilirsiniz.

Wifi Şifre Kırma

İlk olarak şunu unutmayın: Size en yakın olan ağa en hızlı şekilde bağlanabilirsiniz. Yani wifi şifre kırma yöntemiyle en yakınınızda bulunan ağların parolasını daha rahat çözebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle onları ayarlamaya çalışın. Ondan sonra ikinci bilmeniz gereken şey ise cihazınızın ve bağlanacağınız modemin hızına göre kırma işleminin süresi değişmektedir. Kimi zaman 1 dakikada, kimi zaman ise 10 saatte şifreler çözülmektedir. Bu yüzden sabırlı olmalısınız.

Peki ağımızı nasıl kötü niyetli kişilerden koruyacağız? Veya da niçin ağımızı korumamız gerekiyor. Çünkü dumpper wifi şifre kırıcı tarzıprogramlar ile şifrelerinizin bulunması artık çocuk oyuncağı haline geldi. Eğer bir dolandırıcı sizin internetiniz üzerinden kötü niyetli işler yaparsa bunun suçunu ve cezasını siz çekeceksiniz. Veya da birileri sizin internetinizi kullanarak kotayı aşarsa sizin faturanıza ekstra ceza tutarı yansıyacaktır. Bu yüzden ağınızın şifresini çok zor seçmelisiniz. Ve tabii ki WPA2 şifreleme türünü seçin. Bilgisayardan veya telefondan rootsuz wifi şifre kırma programları WPA2 türündeki şifrelemeyi çözemezler.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

  • goldmobile

    teknik olarak şifre kırılıyormu yoksa bulunuyormu?

    • kırılıyor değil de bulunuyor demek daha mantıklı.

  • goldmobile

    peki her wifi ağı kırılabilirmi?