Kapat
Bilgi 201 kişi indirdi 0

Facebook Profilime En Son Bakanlar Virüsü Kaldırma

profil virüsü

Facebookda Profilime En Son Bakanlar Virüsünün magdur’u olduysanız bu virüsü nasıl kaldırabileceğinizi göstereceğim.

Öncelikle bu gerçek mi onu belirteyim, Hiçbir şekilde Facebook, Twitter ve İnstagram gibi platformlarda profiline en son bakanları görme mümkün değildir kısaca bu tür bir uygulama virüstür ve sosyal medyadaki arkadaşlarınıza sizin adınıza mesajlar yazabilir veya gönderilerine yorum atabilir.

Bu tür bir uygulama siz virüse maruz kaldıkdan sonra tüm arkadaşlarınızı “profilime en son bakanlar” adlı bir gönderide etiketler ve bu virüsün yayılması çok kolay bir hal alır ki sizde muhtemelen o şekilde bu virüse maruz kaldınız.

Neyse lafı uzatmadan bu virüsü nasıl kaldırırız onu söyleyeyim, Öncelikle Google Chrome tarayıcınızda en sağ bölümde 3 çizgi üst üst’e butonu var ona tılayın (resim 1 bakınız)

facebook virüsü

Açılan menüden “Ayarlar” kısmına tıklayın, ve sol sekmeden “Uzantılar” kısmına tıklayın,

Açılan ekrandan tanımadığınız ve bilmediğiniz tüm eklentileri kaldırın, Tarayıcınıza bulaşmış olan virüsü bu şekilde silmiş olacaksınız, eğer virüslü eklenti gizlenmişse Google Chrome tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleyin ve bu tür virüslere maruz kalmamak için ise bir antivirüs programı kullanın, tavsiyeniz nedir derseniz eset nod32 antivirüs kullanmanızdır.

Bir Antivirüs Programı kullandığınızda aşağıda Resimdeki gibi Zararlı Web sitelerini ve Virüslü Programları kolayca engelleyebilirsiniz.

virüs silme

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"