Kapat
Bilim ve Teknoloji 354 kişi indirdi 0

Geleceğe Dönüş Filminin Efsanevi Ayakkabısı Açık Arttırma ile Satıldı!

geleceğe dönüş filmi ayakabısı satıldı

Yıllar önce vizyona giren Geleceğe Dönüş serisinin ikinci filminde yayımlanan ayakkabı 2015 yılının teknolojisini yansıtan bir ayakkabı idi. Fakat 2017 yılına gelmemize rağmen filimde yer alan ayakkabı teknolojisine henüz ulaşabilmiş değiliz.

Geleceğe Dönüş 2 filmi ile milyonları kendisine mest eden ayağınıza kendi kendine bağlanan Nike Mag’in aynı versiyonu olan özel ayakkabı açık arttırma ile satışa sunuldu. Belki de bir ayakkabıya verilen en yüksek rakamı veren sahibine giden bu özel ayakkabı 52.500 dolara yani 184.530 Türk Lirasına satıldı.

Aslında oldukça yüksek bir meblağ karşılığı olarak alınan ayakkabının filmde kullanılan aynı ayakkabı olmadığını bilmekte fayda var. Fakat Nike tarafından özel olarak geliştirilen bu ayakkabı filmde yer alan sahnedeki gibi adeta kendiliğinden bağlanan bağcıklara sahip oldukça özel bir ayakkabı. Ünlü ayakkabı markası Nike aynı ayakkabı modellerini 2011 senesinde piyasaya sürmüş fakat filmde yer alan özelliklerini barındırmıyordu.

Geçen yıllarda yine aynı şekilde bir Nike Air Mags adlı ayakkabı açık attırma ile 104.000 dolar yani 365.549 Türk Lirası karşılığında oldukça zengin Hong Kong’lu bir milyardere satılmış ve paranın tümü Parkinson hastaları için bir yardım vakfına ulaştırılmıştı. Filmin başrol oyucusu Michael Fox tarafından kurulan bu vakıf Parkinson hastaları adına 17 yıldır yardım ve bağışta bulunuyor, onlara maddi manevi destekte bulunuyordu. Bu sebepten bir önceki ücretin ayakkabıdan da öte bir amaca sahip olduğu kesindi!

Peki siz herhangi bir ayakkabıya 52 bin dolar verir miydiniz?

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"