Kapat
Bilim ve Teknoloji 183 kişi indirdi 0

Google’dan Yanlış Kişilere Güncelleme

Google bu hafta içerisinde ilginç bir olaya imza attı. Bu aralar yaptığı gizli, açık güncellemeler ile gündem olan Google bu hafta içinde yaptığı hatalı güncelleme ile tekrar gündem oldu.

Hatanın İçeriği

Aslında bu güncelleme ile yapılan hata güncellemenin içeriğiyle ilgili değil. Hata güncellemenin gönderileceği kişiler ile ilgili. Google Pixel kullanıcılarına gönderdiği Google güncellemesi aslında tüm kullanıcılara değil sadece şirket çalışanlarına gönderilecekti. Ancak yapılan yanlışlık sebebiyle tüm kullanıcılara duyurulmuş oldu.

Güncelleme Ne idi?

Durum böyle olunca kullanıcılar Google’a ekran görüntülerini yollamaya başladılar. Böylelikle ortaya çıkan bu durum güncellemenin içeriğinin merak edilmesine neden oldu. Ancak şunu da belirtmelidir ki güncellemenin boyutu 62.3 MB olduğu için çok fazla değişiklik getirmeyeceğini tahmin etmek  mümkündür.

İlgi Çeken Nokta

Bu güncellemenin asıl ilgi çeken noktası ise güncelleme ile birlikte gelen bildirimde bulunan yazılardır. Zira Google tarafından gönderilen bu yazıda bu güncelleme ile aygıtlarınızı normal bir şekilde kullanabilirsiniz denilirken bir de başka bir yerde bu güncelleme hakkında yorum yapılmaması gerektiği söylenmektedir. İşte tam bu noktada kullanıcılar acaba bu güncellemede ne var ki diğer kişilere duyurulmaması gerektiği söyleniyor diyerek merak etmeye başlamışlardır.

Ancak kullanıcılardan edinilen bilgilere göre çok fazla değişiklik olmadığını söylemek mümkün iken bir kullanıcının bu güncellemeden sonra Play Store’u yeni ara yüzü ile kullanmaya başlaması da gelen bilgiler arasında bulunmaktadır.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"