Kapat
Bilim ve Teknoloji 456 kişi indirdi 0

Instagram’a Fotoğraflarınızı Silmeden Saklayabileceğiniz ‘Arşivleme’ Özelliği Geldi!

instagram fotoğraf arşivleme özelliği 2017 yeni

İnstagram Fotoğraf Kaydetme 2017

Dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım platformu Instagram’dan yepyeni bir özellik! Artık Instagram’dan lüzumsuz yere sildiğiniz veya silmek zorunda kaldığınız fotoğrafları artık silmeyeceksiniz! Uygulamaya gelen son güncelleme ile birlikte artık bundan sonra fotoğraflarınızı arşivleyerek silmek zorunda kalmayacak sadece sizler görebileceksiniz!

Dünyaca ünlü uygulama geçtiğimiz günlerde İOS ve Android kullanıcılarının Instagram’da fotoğraflarını ve videolarını silmeden gözlerden uzaklaştırabilmek adına fotoğraf gizleme özelliği getirmişti. Yeni gelen bu özellik sayesinde profilinizde gözükmesini istemediğiniz videoları ve fotoğrafları gizleyebiliyordunuz. Eğer birtakım fotoğrafların ve videoların sadece size özel olarak kalmasını istiyor ve başkalarının görmesini istemiyor olabilirsiniz. İşte bunun için gerekli olan tek şey videolarınızı ve fotoğraflarınızı arşivleyerek sadece sizin görebilmenizi sağlamanız.

Facebook sonunda bombayı patlattı ve yeni özelliği duyurdu. Kademe kademe kullanıcılara aktarılan bu yeni özelliğin İOS ve Android işletim kullanıcılarına güncellemenin geldiği yöneticiler tarafından duyuruldu.

Peki İnstagram’da Nasıl Arşivleme Yapılır?

Bu işlem oldukça basit. İşte adım adım İnstagram Arşivleme;

  • İlk adım olarak arşivlenecek fotoğrafınızı seçin ve resme gidin.
  • Fotoğrafın veya videonun sağ üst kısmında bulunan “yatay üç noktaya” tıklayın. (Android’te dikey üç nokta)
  • Çıkan açılır-kapanır menünün en üst kısmında bulunan “Arşivle” seçeneğini seçin.
  • Videonuz veya fotoğrafınız artık sadece size özel olarak kalacak. Buna ek olarak profilinizi sağ üst tarafında bulunan saat benzeri ikona tıklayarak arşive ulaşabilir ve tekrar paylaşmayı arzuladığınız video ve fotoğrafları aynı işlemleri tekrarlayarak arşivden çıkarabilirsiniz.
  • Bu yeni özellik Instagram V10.21 ve üzeri İOS ve Android kullanıcıları için yapılabilmektedir.
  • Eğer telefonunuzda bu özelliği göremiyor iseniz güncellemelerinizi kontrol etmenizde fayda var.
Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"