Kapat
Genel 123 kişi indirdi 0

İnTiFaDa1453 Ne Demektir ?

intifada 1453

İnTiFaDa1453 Ne Demektir

Google’da sitemizin adı olan “intifada1453” terimi ile arama yaparken google’ın otomatik verdiği sonuçlarda “intifada 1453 ne demek” sorgusunu fark ettim ve anladım ki çoğu kişi intifada 1453’ün anlamını merak etmiş.

Muhtemelen bu konuyada yine google’dan bu sorguyu yapıp geldiniz. İntifada ve 1453 iki  farklı mananın bir araya gelip intifada1453’ü oluşturması sonucu ortaya birazdan açıklayacağım manaları koyacaktır.

Ama öncelikle intifada nedir?

İntifada Arapça bir kelimedir. İntifada kelimesi Türkçe’de “Ayaklanma ve harekete geçme anlamına gelir. ve ilk olarak Filistinli müslüman kardeşlerimizin israil zulmüne karşı ayaklanması  sonucu ortaya çıkan bir ifade’dir.

İşte intifada kelimesini sitemiz için manevi olarak filistine destek vermek ve sitemizin yapısı gereği internet’de yeni bir devrim ve hareketlilik yaratmak adına kullanılmıştır. artık internette istediğiniz içeriğe özgür olarak ulaşabileceğiniz, kısıtlı bilgi ve paylaşımın olmadığı yeni bir proje ortaya koymak için intifada kelimesi özenle seçilmiştir.

1453 nedir ?

Çoğumuz 1453 tarihinin önemini biliriz. İstanbul’un fethi, ama bu sadece bir fetih’den ibaret değildir, Fatih Han  istanbul’u fethi ile yeni bir çağ başlatmıştır. 1453 tarihini sitemizde önemle vurgulamamızın sebebi O büyük feth’i unutturmamak ve manevi olarak Ecdadımızın mirasına sahip çıkmaktır. ve yine sitemizin yapısı gereği internet’de yeni bir çağ yaratıp yeni Projeler ortaya koymaktır.

İşte İnTiFaDa1453 Budur.

Kapitalist sisteme karşı mucadele vermek.

Topluma yararlı ve faydalı bilgiler sunmak.

Yeni projeler ortaya koymak.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"