Kapat
Bilim ve Teknoloji 168 kişi indirdi 0

İstanbul’a Hem Karada Hem Denizde Giden Otobüs!

istanbul-a-hem-karada-hem-denizde-giden-yuzen-otobus-geliyor-705x290

İstanbul’a Hem Karada Hem Denizde Giden Otobüs!

Hollanda’da Splashtours ismiyle faaliyette olan hem karada giden hem de denizde yüzen otobüsler için Türkiye,Güney Kore ile ortak projeye girdi.

Hollanda’nın Rotterdam kentinde Splashtours firması tarafından kullanılan özel otobüs ile 25 Euro karşılığında Kenti hem karadan hem de denizden gezme fırsatı sunuluyor.Şimdi çıkan haberlere göre Ülkemiz, Güney Kore ile ortak bir projeye girip Bu otobüsü “Amfibüs” ismi ile İstanbul’a getirecek.

İstanbul’un trafik sorunlarına bir çözüm yolu daha olarak görülen “Amfibüs” için TÜMSİAD genel başkanı Yaşar Doğan,Türkiye’de üretimi yapılacağı için bu otobüslerin turizmimize canlılık getirileceği vurgulandı.Yani bu otobüsler İDO,Metrobüs ve Marmaray‘a alternatif olarak iki yaka arası ulaşım aracı olmak yerine Turist gezileri vs. için kullanılacak.

Amfibüs‘ün farklı illerimizde de faaliyete geçebileceğinin altını çizen Doğan’ın verdiği bilgilere göre İstanbul,İzmir,Antalya ve Bursa gibi turizm konusunda önemli yerlere sahip şehirlere ve beldelere hem karayı hem de denizi kullanarak size tam bir gezi turu havası yaşatacak olan Amfibüs‘ü görmeye başlayabiliriz.
Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"