Kapat
Metin 2 İpuçları 198 kişi indirdi 0

Metin 2-En İyi Ws’lik Karakter

en iyi

Metin2 oyununda wslerde (vs olarak yada teketek savaş olarak da bilinir.) en güçlü ve en iyi karakterin hangisi olduğuna göz atacağız. Metin2 oyunu yapısı bakımından dört karakter sınıfının eşit kurgulandığı bir oyundur. Bu sebeple en iyi karakter diye bir genelleme yapılamaz. Fakat bazı karakterlerin bazı karakterler üzerindeki baskınlığını göz ardı edemeyiz.

Metin2_LogoSAVAŞCI


 

Savaşçı kullanacaksanız sabit bir hedefe yönelmeniz gereklidir. Savaşçının gerek skilleri gerek komboları sabit bir düşman için ayarlanmıştır. (Örnek: Metin taşlarını en iyi ve hızlı savaşçılar keser.) Bunu lehinize çevirmek için düşmanınıza daha sinsice yaklaşmalı ve beklemediği anda hamlenizi yaparak mayıştırmalı sabit bir hedef gibi yok etmeniz gerekir. Bu koşullar çoğu kez sağlanmaz. Bu yüzden WS konusunda savaşçının biraz daha altda kalacağı malum.

Metin2_LogoNİNJA


Ninja karakterini ele alacak olursak, ninja karakteri aslında oyundaki tartışmasız en iyi karakterdir. Fakat ninja karakterini oynamayı bilmeniz gerekir.Skill zamanlamalarınız ve mause kontrolündeki el beceriniz ile kendinizden daha yüksek bir karakteri bile Full HP ile yenebilirsiniz. Bunun nedeni ninjanın saldırı hızındaki fazlalık sayesinde karşı atak şansını düşürmesi ve yüksek damageli skilleri ile düşmanını çok kısa sürede alt etmesidir.

Metin2_LogoSURA


Suraları düşünürsek, Adil efsunlanmış 8 karakter (bedensel, zihinsel, karabüyü, büyülü silah, bıçakçı, okçu, ejderha gücü, iyileştirmeci) birbirine ölümüne dalsa muhtemelen en son ayakta kalacak KARABÜYÜ sura olacaktır. Ancak sorun şu ki; karabüyü suraların bu kadar dayanıklı olmasından dolayı oyundaki çoğu kişi ilk olarak kendilerini karabüyü suralara karşı güçlendirmeye yönelik efsun diziyor.Bu nedenle hala körü körüne karabüyünün en iyi karakter olduğunu iddia etmek biraz basmakalıp düşünmek olur.

Metin2_LogoŞAMAN


Şamanlar (özellikle Ejderha Gücü Şaman) WSlere 1 adım önde başlar denilebilir. Bunun nedeni herkesin şaman karakterinin ezik bir karakter olduğunu düşünmeleri ve bu yüzden item efsunlarken şamanlara karşı savunma efsunlarını kullanmazlar. Bu sayede şamanlar, hiçbir savunması olmayan karakterleri alt edebilme yeteneğine sahip olacaklar.

 


 

En iyi karakter nedir diyenler için, en iyi ws karakteri yoktur. Oyuncusuna ve durumlara göre değişir.

www.intifada1453.org

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"