Kapat
Bilim ve Teknoloji 447 kişi indirdi 0

Nasa Yeni Bir Keşifte Bulundu!

nasa yeni keşif

NASA Dünya’ya Aşırı Benzeyen Gezegenlerle İlgili Çığır Açıcı Verileri Paylaşacak!

Evimiz canlı mavi nokta olan Dünyamızdan milyonlarca kilometre uzaklıkta Dünyaya oldukça benzeyen gezegen bulunuyor. Kepler adındaki bu gezegen hakkında adeta çığır açıcı bilgileri kamuoyuna açıklayacak olan NASA 19 Haziranda oldukça şok edici açıklamalarda bulunacak.

Uluslararası Uzay Ajansı bu zamana kadar Kepler adındaki dünya ikizi gezegen il ilgili bulguları “en sofistike ve en somut” olarak nitelendiriyorlar. Araştırma sonuçlarını halka açıklamaya hazırlanan NASA tüm dünyayı meraka boğmuş durumda. Söz konusu buluşlar hakkında şu zamana kadar hiçbir sızıntı olmasa da Kepler ile ilgili gerçekleştirilen araştırmaların en detaylı sonuçlarına ulaştığı tahmin ediliyor. Hatta Kepler gezegeni hakkında elde edilen bilgilerin en güvenilir ve eksiksiz bilgiler olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Kepler araştırmaları Dünya’ya oldukça benzeyen ve yaşanabilir bir bölgede olduğu araştırmalar sonucu saptanan 20’den fazla gezegenin araştırılmasını kapsıyor. Son yıllarda yüzlerce hatta binlerce benzer gezegenlerin keşfedilmesine rağmen onlar hakkında net bilgilere sahip değildik. Son gelişen teknoloji ile birlikte sadece 21 gezegene odaklanan Uzay Ajansı birçok bulguya rastladı. Keplere dair açıklamalar 19 Haziran Pazartesi Türkiye Saati ile 18:00’de NASA’nın Ames Araştırma Merkezinden canlı olarak yapılacak.

Kepler Araştırmaları Nelerdir?

Kepler adındaki Uzay Teleskobu ile yapılan araştırmalar, Güneş Sistemi dışarısındaki yıldızların gölgesinde bulunan ve yaşamaya müsait bölgelerde Dünya benzeri gezegenleri kapsamaktadır. 2009 senesinde başlayan araştırmalar sonucu bilim adamları 197 tane gezegen keşfetmiş bunlardan 104’ü detaylı olarak incelemeye alınmıştı. Bu gezegenler evimizden yaklaşık 181 ışık yılı uzaklıkta yer alan yıldız K2-72’nin yörüngesinde bulunmaktadırlar. İçlerinde dünyaya en benzeyen gezegen ise Kepler – 186F adındaki gezegen olarak biliniyor. Sonuçları takip etmek için bizden ayrılmayın.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"