Kapat
Bilgi Bankası 114 kişi indirdi 0

Patch İşlemi Nasıl Yapılır ve Katılımsız Kurulum Nedir ?

yukleme

Patch İşlemi Nasıl Yapılır ve Katılımsız Kurulum Nedir ?

Bu yazımızda patch işleminin nasıl yapılacağını ve katılımsız kurulumun ne olduğunu hep birlikte öğreneceğiz.

Patch İşlemi Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Patch işlemi, bir nevi programı cracklemek veya lisanslamak manasına gelmektedir.Fakat patch işlemi faydalı olduğu kadar tehlikelidir de.Misal olarak Adobe Flash Player programını kurdunuz ve sizden lisans istiyor, bu durumda patch yaptığınızda artık lisans istememesine veya belli bir süreye kadar lisans istememesi anlamına gelir.Patch denilen uygulamaları tamamiyle kullanıcılar veya şahıslar programları kırar ve kendileri hazırlarlar bizde onların sayesinde ücretsiz bir şekilde lisanslı program/oyun vs. kullanabiliriz.

Peki bu işlem nasıl yapılır ?

  1. Öncelikle antivirüs programınızı kesinlikle kapatmalısınız çünkü Patch uygulamalarını virüs programları VİRÜS olarak algılarlar ve patch işlemini yapmanıza müsaade etmeden direkt olarak silerler.
  2. Antivirüs programınızı kapattıktan sonra Patch dosyasını programınızı kurduğunuz yere atmalısınız.
  3. Programın kurulu olduğu klasöre Patch uygulamasını attıktan sonra Patch uygulamasını çalıştırın daha sonra Otomatik olarak programınızı lisanslayacaktır.Daha sonra Patch uygulamasını silebilirsiniz
  4. Ve şimdi virüs programınızı açıp normal yaşantınıza devam edebilirsiniz :))

Katılımsız Kurulum Nedir?

Katılımsız kurulum programın kullanıcı müdahalesi olmadan full lisanslı bir şekilde arka planda sessizce kurulmasına denir.İndirdiğiniz katılımsız kurulumlu .exe dosyasını çalıştırdıktan sonra program size hiçbirşey demeden otomatik olarak kurulur eğer indirdiğiniz websitesi içine lisans eklediyse Full lisanslı bir şekilde otomatik olarak kurulur ve kurulunca size haber verir.Katılımsız kurulum yapılırken antivirüs türü yazılımlar devre dışı bırakılmalıdır. Çünkü kurulum arkaplanda gerçekleştiği için virüs programları buna engel olabilirler.

intifada1453

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"