Kapat
Bilim ve Teknoloji 163 kişi indirdi 0

Samsung Galaxy S8 Dayanıklılık Testi

galaxy s8 vs iphone 7 sağlamlık testi

Galaxy S8 Dayanıklılık Testi

Galaxy S8 ve S8 Plus için geri sayım devam ederken kullanıcıların telefon ile buluşmasına çok az bir zaman kalmış iken dayanıklılık testi yapıldı. Kullanıcı adaylarının merakla beklediği bu testte genel olarak S8 ve S8 Plus başarılı iken, başarısız olduğu noktalar da bulunmaktadır.

Çizme, yakma ve Kırma

Her türlü dış etkene karşı dayanıklılığı test edilen bu telefonların bazı bölümleri bu etkenlere karşı dayanıklı iken bazı kısımları da oldukça hassas görünmektedir. Parmak izi okuyucu kısmının çizilmeye karşı çok hassas olduğu gözlemlenirken arka kapak kısmının oldukça dayanıklı olduğu gözlere çarpmaktadır.

Ekranın ise kırılma ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklı olduğu fark edilirken ekranların kenarlarının aynı hassasiyete sahip olmadığı gözlemlenmektedir.

En hayret verici sonucun ise yanmaya karşı oluşan hasarda meydana geldiğini söylemek mümkündür. zira çakmak ile ateşe maruz bırakılan telefon ekranında çok küçük bir iz meydana gelmektedir ve aynı şekilde çalışmaya da devam etmektedir. Dayanıklılık testi S8 ve S8 Plus’ın rakiplerine nazaran oldukça başarılı olduğunu göstermiştir.

Galaxy S8 Kamera Camı

Kamera camı da bu belirtilen etkilere maruz bırakıldığında yine hayret verici sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Zira kamera camı oldukça direnmektedir. Böylelikle kameranın en ufak tehlikelerde hasar alması söz konusu değildir.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus bu dayanıklılık testinden layıkıyla geçmiştir ve kullanıcıları rahatlıkla ve güvenle kullanabilirler.

Galaxy S8 ve iPhone 7 Sağlamlık Testi

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"