Kapat
Bilim ve Teknoloji 136 kişi indirdi 0

Samsung Galaxy S8’de Ortaya Çıkan Ekran Sorunu

galaxy s8 kırmızı ekran

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Problemi

18 Nisan 2017 tarihi ile dağıtımına başlanan Samsung Galaxy S8 de ortaya çıktığı söylenen problem gündem konusu oldu. Galaxy S8 cihazının ekranında kırmızı rengin ağır bastığı ileri sürülüyor.

Samsung Galaxy S8’de Kırmızı Ekran Problemi!

Samsung, 17.04.2017 tarihi ile Samsung Galaxy S8 cihazı için ön siparişlerin durdurulduğunu duyurmuştur. Bugünden itibaren Güney Kore’de daha önceden sipariş edilen telefonlar kullanıcılara ulaştırılmaya başlanmıştır. Verdikleri sipariş ellerine ulaşan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcıları, cihazın ekran parlaklığını son seviyeye getirdiklerinde, cihazda kırmızı tonunun daha ağır bastığı iddia ettiler.

galaxy s8 kırmızı ekran sorunu

Yukarıda paylaşılan fotoğrafa dikkatlice baktığınız zaman, ekran parlaklığı son seviyeye getirilen cihazın ekranında kırmızı tonun daha ağır bastığı görülmektedir. Fakat bu ekran probleminin tüm cihazlarda meydana gelmediğini belirtmek gerekir.

Yetkililerin açıklamalarına göre, bu ekran kırmızılığı herhangi bir problem teşkil etmemekle birlikte ayarlar kısmından rahat bir şekilde düzeltilebiliyor. Girdiğiniz ortama göre cihazın ekran rengini kendi kişisel tercihinize göre ayarlayarak problemi ortadan kolayca kaldırabilirsiniz.

Bunların aksine bir Samsung yetkilisi, Samsung Galaxy S8 cihazındaki ekran otomatik düzeltme ayarında zamanlama hatası yapıldığını ileri sürdü. Fakat bu problemin yazılım güncellemesi ile birlikte düzeltilebileceği düşünülmektedir.

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu Çözümü

Cihazınızın renk dengesini ayarlamak istiyorsanız *#15987# kullanabilirsiniz. Ekran rengi probleminin yazılımsal bir problem mi yoksa kronik mi olduğu henüz bilinmemektedir.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"