Kapat
Genel 199 kişi indirdi 1

Telefona Sızan Casus Oyun Angry Birds

angry birds

“Angry Birds” Amerikan ajanı çıktı! bilgileriniz istihbaratın elinde…

Dünyada milyonlarca takipçisi olan “Angry Birds” oyunuyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Buna göre akıllı telefonlara indirilen Angry Birds oyunu aslında kullanıcıların kişisel bilgilerini istihbarat kuruluşları adına topluyor.

Dünyada milyonlarca, hatta 1 milyar’a yaklaşan geniş hayran kitlesine sahip olan oyun, indirilen mobil cihazdaki tüm bilgileri istihbarat kuruluşlarına verdiği iddia ediliyor.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ile İngiliz dijital istihbarat kurumu GCHQ’nun, akıllı telefonlara yüklenebilen uygulamalar sayesinde, kişisel bilgilerle ilgili veritabanı oluşturduğu öne sürülüyor.

İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesinde yer verdiği ve NSA eski sistem analisti Edward Snowden’ın sızdırdığı belgelere dayandırılan haberde, İngiliz ve Amerikan istihbarat kuruluşlarının harita, oyun ve sosyal paylaşım gibi akıllı telefonlara yüklenebilen çeşitli uygulamalar aracılığıyla kişisel bilgileri topladığı kaydedildi.

Uygulamalar arasında popüler “Angry Birds” oyunun ve Google’ın harita uygulamasının da yer aldığı, toplanan kişisel bilgiler arasında yaş, cinsiyet ve bulunulan mekan gibi çeşitli bilgilerin yer aldığı belirtildi.

kaynak: http://www.veteknoloji.com/meger-telefondaki-casus-oymus-71088–0.html
Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"