Kapat
Bilim ve Teknoloji 248 kişi indirdi 4

Whatsapp Görüldü Tik İşaretini Kaldırma 2015

dd

Whatsapp’ın son güncellemesi yuva yıkacak tabiriyle çok konuşuldu. Çift mavi tik özelliği kullanıcıların attıkları mesajlara karşı tarafın gerçekten mesajı okuyup okumadığını görebilmesine olanak tanıyor. Bu durumdan bazı kullanıcılar şikayetçiyken bazı kullanıcılar da bu durumda hoşlandı. Ama hoşlanan kısımdan çok şikayet eden kısım ön plana çıkıyor. Mesajınız okunduğu anda mavi tikler ekranda beliriyor. Mesajını görmedim gibi bir durum söz konusu olmuyor. Çünkü okunulan mesajları artık sizde biliyorsunuz.

Çift Mavi Tik Özelliğinden Kurtulmanın Yolları!

Uçak Modu!
Whatsapp’ın bu yeni özelliğinden kurtulmak için Android ve iOs iOS yüklü cihazlarınızı uçak moduna aldıktan sonra Whatsapp’a girmek. Mesajı uçak modunda iken okursanız mavi tikler oluşmaz. Ancak bunu yaparken okuduğunuz mesajı silmeniz gerekiyor. Bu şekilde karşı tarafın mesajınızı okuduğu anlaması pekte mümkün olmuyor. Yani aslında uçak modunda değilken interneti cihazdan tamamen keserek yapacağınız birşey.

Mesajı Hemen Okumayın
Size gelen mesajı hemen okumayın. Mesela bir kişiden mesaj geliyor ama cevap vermek istemiyor aynı anda mavi tiklerin oluşmasını istemiyorsunuz varsayalım.. Mesajlaşma penceresini açmadığınız sürece mavi tikler oluşmaz. Bu sayede karşı taraf mavi tik görmez. Whatsapp’tan çıkmadan yapabileceğiniz tek yol şuan için bu.

Peki çift mavi tik güncellemesi için sizin başarılı olduğunuz bir yöntem var mı?

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

  • Göktun Yavuz

    Whatsapp’ın yeni özelliklerinden biri olan açılır pencere seçeneğini aktif ettiğiniz zaman gelen mesajlar ekranda direk çıkıyor. Bu çıkan mesaj kutusunda mesaj yazma kısmına basmadığınız sürece karşı tarafa mavi tik gitmez. Birden fazla mesaj geldiyse açılan mesaj kutusunun sağ üst tarafında bulunan oklarla bütün mesajları okuyabilirsiniz.

  • Windows Phone yokmu ?

    • windows phone için ne yazıkki şuan yok, ama bu metodları deneyin yine bi

      • windows phone’ de de oluyo ben denedim Teşekkürler intifada