Kapat
Bilgi Bankası 211 kişi indirdi 1

Windows 7 Yüklü Bilgisayar Nasıl Formda Tutulur ?

windows7

 

DLL HATALARI

Windows 7 yüklü bilgisayarınızı formda tutmak için masaüstünde fazla program brakmayın,kısayolları silin. Dll suite programı ile bilgisayarınızı taratın,bu taratma bilgisayarınızdaki dll sorunlarını çözecek ve bilgisayarınızı daha hızlı,güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak.

VİRÜS

Bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlı yazılımlardan korumak için Eset Smart Security edinin.Bilgisayarınızı güzelce bir taratın tüm virüsleri,tehtid eden yazılımları temizlesin..

ARAYÜZ

Bilgisayar masaüstü arkaplanlarınız,temalarınız bilgisayarınızı oldukça yorar.. Bu sorunun çözümü;Masaüstüne sağ tıklayın Kişiselleştir’e tıklayın ardından Temalar ve Yüksek Karşıtlık temalar bölümünden  Windows Klasik veya Yüksek karşıtlık temalarından birini seçerseniz normal Windows 7 Temel’den daha az kasar ve bu bilgisayarınız için çok önemlidir..Eğer bilgisayarınızın kasmamasını istiyorsanız güzel görünüm için asla bu şıkkı boş bırakmayın 🙂

AÇILIŞ PROGRAMLARI

Bilgisayarınızın açtığınızda açılan programları engelleyin. Mesela Skype,Torrent Programı veya Otomatik olarak açılması seçilen öğeleri kaldırmanız;Hem bilgisayarınızın açılışını hızlandıracaktır hemde Raminizi boşa yemeyecektir.İhtiyaç duyduğunuz programları manuel olarak açmanız önerilir.

GEREKSİZ DOSYALAR

Bilgisayarınızda herhangi bir işlem yapmayan,gerek duymadığınız programları silin ki bilgisayar HDD’nizi boşa kullanmasın ve bilgisayarın rahatlamasında rol alsın.Çünki disk alanının fazla kullanılması bilgisayarınızı oldukça yavaşlatacaktır.

DİSK VE TEMİZLEME

Bilgisayarınızda genellikle C: ve D: olarak bulunan diskleri birleştirin tek bir disk’te toplayın. Diskinizi program yüklemesi veyatta silme yaptıktan sonra Disk Temizleme’yi kullanarak Diskinizde sildiğiniz verilerden arta kalan boş ve yer kaplayan verileri silmesine yardımcı olun. Bu işlem de yine disk alanının temizlenmesi ile ilgilidir.

DÜZENLİ OLARAK YENİDEN BAŞLATMA

Bilgisayarınızı haftada bir kez de olsa bile Yeniden Başlatın. Bu işlem bilgisayarınızdaki belleğin temizlenmesi ve Çalışmaya başlamış hatalı işlemlerin,hizmetlerin kapanması için iyi bir yoldur.

 

 

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

  • saDAS:DA

    eyv