Kapat
Genel 74 kişi indirdi 0

Windows Active Guard Virüsünü Silme

En lanet virüslerden biride antivirüs programı gibi gözüken virüslerdir, Bunları kaldırmak için anti malware ve spyware gibi yazılımlar kullanmanız gerekir ama bazen bu bile yeterli olmayabilir, bunun için farklı metodlar veya farklı bir program kullanmak gerekli olabilir.

O can sıkıcı ikide bir PC’de binlerce virüs var bunları temizlemek için programın tamsürümünü yükleyin diyen virüslerden kurtulma vakti geldi.

Şimdi Windows Active Guard virüsü için konuşuyorduk bu virüsü kaldırmak için:

1.Adım

İlk işlem olarak bilgisayarı Ağ Desteği ile Güvenli Mod‘da  Bu işlemin Windows  8′de nasıl yapıldığını öğrenmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Diğer Windows işletim sistemlerinde ise bilgisayar başlatılırken F8 tuşuna basıp seçim yapmak yeterli olacaktır.

2.Adım

Windows Active Guard, internet ayarlarınızı değiştirmiş olabilir. Bunun için yapmanız gerekenler: Internet Explorer’a girin ve Araçlar > Internet Seçenekleri > Bağlatılar sekmesi > Yerel Ağ Ayarları yolunu takip ederek ulaşacağınız pencerede ve Yerel ağınız için bir Proxy sunucusu kullanın seçeneğini işaretledikten sonra pencereyi kapatın.

3.Adım

Windows Active Guard virüsünü geçici olarak durdurabilmek için RKill uygulamasını indirerek içinden çıkan iExplorer.exe dosyasını çalıştırmalısınız.Bu işlem tamamlandıktan sonra kesinlikle bilgisayarı yeniden başlatmayın.

4.Adım

Son adımda Malwarebytes Anti-Malware programını bilgisayara yüklüyoruz ve güncelleştirmeleri yapıyoruz. Yazılıma girerek Perform full scan butonuna basarak bilgisayarı taratın. Daha sonra Show results diyerek bulunan tehditleri işaretliyoruz,Remove Selected diyerek virüsü temizliyoruz.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"