Kapat
Wordpress İpuçları 131 kişi indirdi 0

WordPress 3.5 Yenilikler ve Özellikleri

WordPress genel olarak açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu içindir ki kendini sık sık güncelleyen bir site yönetim editörüdür. Kendi bünyesindeki hataları ve açıkları her yeni çıkan sürümünde gidermeye çalışmaktadır. Bu kez 11 Aralık 2012 günü yayınladığı 3.5 sürümü ile bazı yenilikleri bizlere sundu. Tabi henüz türkçe sürümü bu tarih itibariyle yayınlanmadı ama birkaç güne türkçe sürümüde gelir.

1 Karşılama ekranı daha Şık

Eski sürümündeki gibi tam ekran karşılama sayfası gelmiyor., WordPress’i yeni kullanmaya başlayanlar için ögretici bilgiler yer almakta . Ayrıca artık yönetim paneli Retina display destekliyor.

2 Link yöneticisi kaldırıldı

WordPress 3.5 sürümü ile gelen önemli değişikliklerden biriside bağlantı yöneticisinin kaldırılmış olması. Yinede kullanmak isterseniz link manager eklentisi ile bu özelliği kullanmak mümkün.

3 Yeni medya yöneticisi

3.5 sürümündeki yeni özellikleriden biride Medya Yöneticisi olmuş. Artık tek seferde çoklu resim yükleyebilir, resimleri hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

4 Butonlarda da değişikliğe gidilmiş

Yönetim panelinde yer alan butonlar daha modern bir tasarıma kavuşmuş.

5 Daha hızlı bir WordPress

Post nesnelerinin artık WP_Post sınıfından türetilmesi önbellekleme ve performans adına önemli iyileştirmeler getiriyor.

6 Yeni Varsayılan Tema: Twenty Twelve

WordPress 3.5 ile birlikte yeni “Twenty twelve responsive” temasını varsayılan tema olarak kullanacağız. basit ve esnek bir tema olması dolayısıyla sevilebilecek bir tema.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"