Kapat
Genel 222 kişi indirdi 6

Hangisi: WP Super Cache veya W3 Total Cache ?

Evet sizlere en iyi cache eklentisini kanıtlarıyla birlikte sunmuş olacağım.

WordPress in Kalbi olan Cache eklentilerinin ne işe yaradığını bilirsiniz. Sitenizin tüm işlevselliğini geliştirmek ve arttırmak, hızlandırmak için birebirdir. Şuan popüler 2 cache eklentisi vardır bunlar WP Super Cache ve W3 Total Cache eklentileridir. Şuan günümüzde en çok kullanılanı “WP Super Cache” eklentisidir. Ama benim sizlere tavsiyem Tabikide en baştan beri kullandığım “W3 Total Cache” Olacak.

Birçok kullanıcı WP Super Cache’nin kurulumu ve kullanımı kolay olmasından dolayı bunu kullanmakta, ama siz etkili bir Cache eklentisi arıyorsanız W3 Total Cache işinizi Fazlasıyla Yapacaktır.

Şimdi gtmetrix.com ile siteyi analiz ettim. kurduğum 2 eklentiyide ayrı ayrı test ettim ve siteye ne kadar etkisi oldu bunu hep birlikte görelim.

BU WP SUPER CACHE İLE TEST ETTİĞİMDEKİ SONUÇ

BU İSE W3 TOTAL CACHE İLE TEST ETTİĞİMDEKİ SONUÇ

2 resmide inceleyelim, Görüyoruz ki “W3 Total Cache” en iyi sıkıştırmaya ve sitenizin en iyi şekilde stabil çalışmasını sağlamış,

WordPress üst araç çubugunda, Performance yazan kısımdan “Empty Caches” seçerek sitenizdeki tüm önbelleğe alınmış içeriği silmiş olabilirsiniz. Bu sitenizde değişiklikler yaptığınız zaman kullanın. mesela sitenin sağ menüye bir foto eklediniz foto hemen görünmeyecektir. çünkü tarayıcı kullanıcıya hazır cache li siteyi göstereceği için çok hızlı açılmasını sağlıyordu, siz Empty Caches yaparak tüm önbelleği silip yeni içeriklerin gözükmesini sağlayabileceksiniz.

Sormak istediklerinizi bildiğim ipuçları dahilinde cevaplayabilirim

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"

  • Super cache eklentisinin ayarları burda http://yorumlaniyor.com/wp-super-cache-nedir-nasil-kullanilir-resimli-kurulum/ resimli anlatım yapıldı kullanmak isteyenler bakabilir.

  • userpro eklentisinin facebook login kısmında sorun yaratırmı bu eklentiler bende bir sorun oluştu ve sebebini bulamıyorum login olamıyorum facebook ile acaba bu cache sisteminden mi

    • bilemiyorum ama cache eklentileri sorun yaratır. w3 total cache eklentisini kullanıyoduk ve birçok kez login olurken sorun yarattı. şuan türk yazılımcı tarafından geliştirilmiş olan “wp fastest cache” eklentisini kullanıyoruz.

  • wordpress cache eklentisi ve sunucu & hosting gerekli düzenlemeler ile çözüme ulaşılabilir

  • gökhan

    link kırık ! güncel plz.

    • Bilgilendirme için teşekkürler, Ama malesef şu anki ayar dosyasını veremem sitenin özel bilgilerinide barındırıyor.