Kapat
Bilim ve Teknoloji 93 kişi indirdi 0

Yüksek Çözünürlük Standardı HDR10+

hdr10+ nedir

Samsung ve Amazon işbirliği her geçen gün farklı teknolojilerin üretilmesine vesile olmaktadır. Bu ürünlerden birisi de son olarak duyurulan HDR10+ olacak gibi durmaktadır. Peki bu HDR10+ nedir bu soruya cevap arayalım.

HDR10+ Nedir?

Bu teknoloji aslında sizlerin izlediğiniz videolardan daha fazla zevk alabilmeniz ve gerçeklik olgusuna daha da yaklaşmanız için tasarlanmaktadır. Öyle ki mevcut teknoloji ile her sahnede ekranın görüntüsü sabit parlaklıkta iken bu teknoloji ile birlikte bu değişmekte ve her sahneye özel ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanmaktadır.

Her Karede Ayrı Renk

Bu teknoloji ile birlikte artık ekrandaki her karede farklı renk ve parlaklıkların olması mümkün olabilecektir. Böylelikle bizlerin dahi takip edemeyeceği bir görüntü kalitesine ulaşılmış olacak ve gerçeğe daha yakın etkili videoların gösterilmesi de mümkün olacaktır.

Uyumlu Cihaz Sorunu

Ancak bu noktada bir sorun ortaya çıkmaktadır. O da uyumlu cihaz bulabilme sorunu. Nitekim daha henüz üretilen cihazlar dahi eski standartlara yeni yeni uyum sağlıyorken bir de bu standardın çıkması ortalığı biraz karıştıracak gibi. ancak daha kaliteli görüntüler elde edebilmenin ve de daha ileriye gidebilmenin yolu buradan geçmektedir. Bu sebeple biraz sabırlı olunmalıdır. Zira teknolojik gelişmeler çok hızlı ilerlemekte hayatımızda 10 sene önce olan birçok şeyin şuan dalga geçilecek kadar geride kalabildiğine birçoğumuz hatta hepimiz şahitlik etmekteyiz.

Şifre İsteyen Rarlar için Şifreler: "intifada1453" veya "intifada1453tr"